HISTORIA

poseidon
diving systems

Firma Poseidon została założona w 1958 roku w Göteborgu w Szwecji przez Dennisa Österlunda i Ingvara Elvströma. Poseidon znany jest przede wszystkim z innowacyjnego podejścia do nurkowania. Jednym z pierwszych rewolucyjnych patentów było wprowadzenie na rynek, automatu z pojedynczym wężem, jaki do dziś jest używany niemal przez wszystkich nurków na świecie. Firma Poseidon zrobiła to jako pierwsza na świecie.

Nurkowanie... ostateczna ucieczka i najwyższe doznanie istnienia. Pod powierzchnią - nie przeszkadzaj i nie bądź niepokojony. Wszystkie gadżety i urządzenia, które wydawały się tak fajne na górze, wykonają swoją pracę i znikną w twoim spokoju. Wykonywały swoją pracę na platformach wiertniczych na Morzu Północnym, wykonywały swoją pracę w skomplikowanych arktycznych misjach poszukiwawczych i ratowniczych. Wykonają swoją pracę za Ciebie i będą spokojnie czekać w swoich sprawach - pozwalając Tobie cieszyć się spokojem.

Te osiągnięcia to długa podróż. W 1958 roku Ingvar Elfström założył firmę Poseidon. Dążąc do rozwiązania szeregu problemów związanych z nurkowaniem, jego innowacyjne rozwiązania sprawiły, że stał się jednym z największych pionierów przedsiębiorczości. Dziedzictwo Elfströma jest kontynuowane, a sprzęt Poseidon cieszy się znakomitą reputacją w społeczności nurkowej. Prawdopodobnie jednak, żaden przełom dorównujący znaczeniu wczesnej pracy Elfströma nie został dokonany - aż do wprowadzenia na rynek modelu Poseidon MKVI.

W pełni automatyczny rebreather firmy Poseidon - Poseidon SE7EN+, który jest 3 generacją rebreatherów opartych na oryginalnym MKVI - jest prawdopodobnie największym przełomem w społeczności nurkowej od wielu dekad. To może być najdłuższe i najcichsze nurkowanie, jakiego kiedykolwiek doświadczysz - nie będziemy milczeć o jego istnieniu. Stanowi ogromny krok w przesunięciu doświadczenia nurkowego w kierunku morza spokoju - pozwalając nam być integralną częścią żywiołu, który nasi przodkowie pozostawili 440 milionów lat temu.

Witamy z powrotem.

ZAOPATRUJĄC JEGO KRÓLEWSKĄ MOŚĆ


Szwecja jest monarchią od ponad tysiąca lat. Przez cały ten czas rzemieślnicy, kupcy i inni przedsiębiorcy dostarczali towary i usługi dla monarchy i rodziny królewskiej. Firma Poseidon Diving Systems AB przez wiele lat była wybranym dostawcą dla rodziny królewskiej, otrzymując tym samym królewskie poręczenie.

HISTORIA

Firma Poseidon została założona w 1958 roku w Göteborgu, w Szwecji, przez Dennisa Österlunda i Ingvara Elfströma. Jako pierwsi na świecie wyprodukowali oni automat z jednym wężem oddechowym, który od tamtej pory jest używany przez prawie wszystkich nurków rekreacyjnych. Pierwotna nazwa - Aqua Sports - została zmieniona, gdy firma zaczęła poszukiwać nowych rynków zbytu dla swoich produktów. Obecnie Poseidon eksportuje swoje produkty do prawie każdego kraju na świecie, dostarczając najwyższej jakości sprzęt nurkowy dla nurków rekreacyjnych, wymagających nurków technicznych, ratowników i wojska. Produkcja i badania odbywają się w nowoczesnej fabryce firmy i ośrodku testowym na obrzeżach Gothenburga od połowy lat 80-tych.

Ostatnie kilka lat wyznaczyło najnowszy rozdział historii Poseidona, z nowymi właścicielami, nowymi inwestycjami i decyzją o rozwoju nowej generacji aparatów nurkowych - rebreathera Poseidon MKVI.

Historia nurkowania rekreacyjnego

Nurkowanie, jakie znamy, zaczęło się od nurków wojskowych oddychających czystym tlenem na ograniczonych głębokościach. W latach 40-tych Jacques Cousteau zmienił na zawsze nurkowanie pod powierzchnią wody wprowadzając akwalung, a w 1958 roku Poseidon zapoczątkował kolejny dramatyczny postęp wprowadzając na rynek swój rewolucyjny automat oddechowy.

Na początku lat 80-tych, amerykański inżynier NASA Dr Bill Stone wpadł na pomysł zastosowania zasad używanych w aparatach oddechowych astronautów do pomiaru i kontroli ilości tlenu w rebreatherze na zmiennych głębokościach. W 2005 roku Poseidon stworzył zespół projektowy złożony ze szwedzkich i amerykańskich inżynierów, pod kierownictwem Dr. Stone i Jonasa Brandta, w celu opracowania koncepcji rebreathera dla nurków rekreacyjnych.

Pierwszy na świecie rebreather rekreacyjny

Poseidon SE7EN+ jest systemem rebreatherowym zaprojektowanym dla nurków rekreacyjnych. Wydychane powietrze jest oczyszczane z CO2, uzupełniane starannie odmierzoną ilością tlenu i ponownie wprowadzane do obiegu.

Nurek oddycha ciepłym gazem, a ponieważ powietrze jest zatrzymywane w pętli oddechowej, nie pojawiają się bąble, co oznacza, że naturalne doznania są spotęgowane. Poseidon SE7EN+ został zaprojektowany, wykonany i przetestowany w fabryce Poseidon w Gothenburgu. Dla dodatkowego bezpieczeństwa i kontroli jakości, każdy z wykonanych rebreatherów jest testowany przed sprzedażą.

Gama produktów Poseidon

Firma Poseidon może poszczycić się ponad 60-letnią historią innowacji. Dzisiejsza gama produktów obejmuje wiodące na świecie automaty oddechowe, suche skafandry, sprzęt ABC, systemy kontroli pływalności oraz wiele dodatków i akcesoriów. Jednak niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój produktów, tworzenie oprogramowania, czy wspieranie programów szkoleniowych, na koniec dnia firma Poseidon stawia cztery rzeczy ponad wszystko.

Innowacja, wydajność, jakość i bezpieczeństwo