POSEIDON SE7EN+

ODKRYJ REBREATHER NA NOWO

SE7EN+ na nowo definiuje pojęcie rebreathera. Opierając się na tradycyjnym projekcie, ale obejmując innowacje technologiczne, SE7EN + ma możliwości wykraczające poza wszystko, co kiedykolwiek widziano. Wystarczająco łatwy do opanowania dla początkującego i wystarczająco zaawansowany, aby zaspokoić profesjonalistów.

FUNKCJE

UZBROJONY PO ZĘBY

Automatyczna lub manualna kontrola

Rebreather stworzony do wszystkich poziomów wyszkolenia. Podczas gdy gigantyczne postępy w automatyzacji SE7EN+ otworzyły świat rekreacyjnego nurkowania z rebreatherem, równie dużo uwagi poświęcono zaprojektowaniu rebreathera z pełną kontrolą. Ręczny wtrysk gazu, mieszanki Trimix, ponad 100 M nurkowania z dekompesją, , SE7EN+ ma wszystko.

KIEDYKOLWIEK, GDZIEKOLWIEK

Trwałość zawsze była jednym z fundamentów Posejdona, SE7EN+ nie jest wyjątkiem.
Starannie dobrane lekkie i wytrzymałe materiały osłaniają cenne komponenty w najtrudniejszych warunkach, jednocześnie zmniejszając wagę i rozmiar, zapewniając wygodniejsze dopasowanie i łatwiejsze podróżowanie. Idealna równowaga między solidnością a mobilnością.
Przetestowany i certyfikowany dla lodowatych, błękitnych wód północy, aż po tętniące życiem rafy tropików, jest niewiele miejsc na tej planecie, w których SE7EN+ się nie wyróżnia.

Najbardziej wydajny rebreather z poważną mocą obliczeniową.

W sercu SE7EN+ znajduje się jeden z najbardziej zaawansowanych kontrolerów rebreatherów, jakie kiedykolwiek stworzono. Dzięki elektronice Poseidon G7 wyczuwa każdy ruch, przewiduje przyszłość i oferuje informacje na długo przed wystąpieniem jakiejkolwiek krytycznej sytuacji.

Rebreather, który rośnie razem z tobą.

Oprócz umożliwienia łatwiejszej konserwacji i zrozumienia systemu, modułowość niesie ze sobą również główną zaletę łatwej modyfikacji i konfiguracji rebreathera. Ulepszaj swój rebreather w miarę postępów w nurkowaniu. Nigdy nie będziesz ograniczony przez SE7EN+

Rygorystyczne testy przed nurkowaniem.

Testy bezpieczeństwa przed nurkowaniem i kalibracje czujników automatycznie zapewniają prawidłowe działanie wszystkich systemów przed każdym nurkowaniem. Wejdź do wody bez żadnych wątpliwości, że SE7EN+ na plecach jest dobry.

Ustnik nowej generacji.

Lekki, wygodny ustnik z opatentowanym przez firmę Poseidon zintegrowanym zaworem Bail-out (BOV). Zmiana z CC na OC za pomocą prostego przekręcenia, uruchamia automat ucieczkowy o wydajności Poseidona Xstream.

wersje SE7EN+

WSZYSTKIE DOBRE RZECZY ZNAJDZIESZ
W 3 WSTĘPNIE SKONFIGUROWANCYH WERSJACH

SE7EN+

SPORT

W pełni wydajna konfiguracja SE7EN+ w wyjątkowo przystępnej cenie. Wystarczająco prosty do opanowania przez początkującego, ale z możliwością rozbudowy do jednostki technicznej zdolnej do osiągania ponad 100 m.

SE7EN+

REC

Pakiet premium z naszym komputerem M28 i baterią dekompresyjną dla nurka sportowego, który planuje dalszą eksplorację.

SE7EN+

TEC

Idealny dla nurka technicznego, który chce wszystkiego, pełna ręczna kontrola w razie potrzeby, a mimo to wygoda i niezrównane bezpieczeństwo SE7EN+.

modułowość

lepsze niż suma ich części

INTELIGENTNE
BATERIE

Zasilają SE7EN+, przechowując do 20 godzin danych nurkowania, które można pobrać przez Bluetooth. Każdy kolor odblokowuje nowy poziom nurkowania, od nurkowań na 40 m z Green Rec 40 aż do ponad 100 metrowych nurkowań hypoxic trimix z Black Deep.

GREEN REC 40

YELLOW DECO 40

WHITE DECO TRIMIX 60

BLACK DEEP

WYBIERZ

INTERFEJS

Wybierz pomiędzy klasycznym wyświetlaczem Rebreather Padel lub najnowocześniejszym komputerem nurkowym Poseidon M28 z elegancką grafiką i nieskończoną funkcjonalnością. M28 jest zdolny do obsługi algorytmów sterowania rebreatherem, a tym samym służy jako zdublowany, redundantny system po sparowaniu z SE7EN+.

padel display

Solid-state O2 Sensor. Półprzewodnikowy czujnik tlenu, nowa era w wykrywaniu tlenu.

Opatentowany, najnowocześniejszy półprzewodnikowy czujnik tlenu firmy Poseidon jest skalibrowany fabrycznie i bezwzględny, zapewniając niezrównany okres eksploatacji, trwałość i stabilność kalibracji. Nadszedł czas, aby wyjść z ery analogowej, galwanicznej i przejść do ery cyfrowej, optycznej.

SOLID-STATE-SENSOR-POSEIDON

NURKOWANIE Z REBREATHEREM

NURKUJ DŁUŻEJ, BEZPIECZNIEJ I BLIŻEJ NATURY.

Przejście od nurkowania z akwalungiem do nurkowania z rebreatherem jest jak wyjście ze starego dwupłatowca do odrzutowca o prędkości naddźwiękowej. No, może z nieco mniejszym hałasem. Eksploruj dalej, dłużej i głębiej. Zbliżysz się tak blisko do życia morskiego, że prawie staniesz się jego częścią. To kolejny krok w nurkowaniu, więc nie przegap go.

Zbliż się do życia morskiego

Rebreathery nie wytwarzają bąbelków ani hałasu, dzięki czemu jesteś naturalną częścią podwodnego środowiska.

Nurkuj komfortowo

Rebreathery oferują ciepłe wilgotne gazy pod ciśnieniem otoczenia, więc przypomina to oddychanie nad powierzchnią!

Fotografia podwodna

Podwodne życie zbliży się do tego świetnego ujęcia bez rozpraszających bąbelków w kadrze czy zmian pływalności wpływających na celność.

Poznaj podwodny świat

Rebreathery wydajnie wykorzystują gaz, dzięki czemu możesz pozostać pod wodą przez kilka godzin, dzięki czemu możesz nie spieszyć się i cieszyć się małymi (i dużymi) rzeczami!

Jak działa rebreather?

System rebreatherowy wykorzystuje gaz krążący w jego pętli, oczyszcza go z CO2, pozwalając nurkowi „oddychać ponownie tym samym gazem”, zamiast wydychać gaz prosto do wody, jak w systemie otwartym. To sprawia, że rebreathery są bardzo wydajne, a także ciche.

Kluczowe zalety nurkowania z rebreatherem

Podczas gdy rebreather nie jest najlepszym wyborem dla każdego nurkowania i każdego nurka, jest to najlepszy wybór dla wielu nurków i wielu nurkowań. Rebreathery mają następujące kluczowe zalety w stosunku do tradycyjnego nurkowania / obiegu otwartego:

System rebreatherowy jest mniej hałaśliwy niż system z obiegiem otwartym, dzięki czemu interakcja z życiem morskim jest bardziej intensywna i bliska, ponieważ dzikie zwierzęta zbliżają się do Ciebie, a nie odpływają od Ciebie.

Czas trwania nurkowania w systemie rebreatherowym jest na ogół znacznie dłuższy, co oznacza, że możesz albo pozostać na dnie dłużej podczas jednego nurkowania, albo wykonać kilka nurkowań powtórzeniowych bez konieczności ponownego napełniania butli. Powodem tego jest to, że nie zużyjesz gazu tak szybko, jak w normalnym systemie do nurkowania, ponieważ używasz go ponownie przez cały czas, dzięki czemu rebreather ma sprawność 96% w porównaniu do 4% sprawności obiegu otwartego. Twoje koszty gazu zostaną zmniejszone, szczególnie gdy zapuszczasz się na nurkowanie techniczne. Czas do dekompresji jest znacznie dłuższy w systemie rebreatherowym, ponieważ zapewnia on optymalną mieszankę gazów na każdej głębokości, minimalizując w ten sposób pobór azotu. Jeśli jesteś certyfikowanym nurkiem Nitrox, możesz porównać to do posiadania na plecach miksera Nitrox, który zapewnia najlepszą mieszankę na każdej głębokości.

System obiegu otwartego daje zimny i suchy gaz, ale na rebreatherze dostaniesz wilgotny i ciepły gaz, który jest znacznie wygodniejszy do oddychania podczas nurkowania. Nie ma potrzeby wykonywania głębokich oddechów, ponieważ pętla jest przedłużeniem Twoich płuc. Musisz tylko upewnić się, że stale oddychasz normalnymi oddechami. Twoja pływalność nie zostanie zmieniona przez sposób, w jaki oddychasz; zostanie zmieniony dopiero po dodaniu gazu do urządzenia wypornościowego.

Dlaczego nurkować na Poseidonie SE7EN+?

Od momentu, w którym po raz pierwszy ujrzycie Poseidona SE7EN+, będziecie wiedzieć, że świat nurkowania się zmienił. Stylowy, wytrzymały wygląd zdobi i chroni najpotężniejszy komputer nurkowy, jaki kiedykolwiek powstał. Zautomatyzowane testy bezpieczeństwa przed nurkowaniem i w trakcie nurkowania sprawiają, że nurkowanie z rebreatherem jest łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszechstronna technologia sprawia, że SE7EN+ jest odpowiedni dla początkujących nurków, zaawansowanych nurków technicznych i wszystkich pomiędzy. Poseidon SE7EN+ jest jedynym rebreatherem jakiego kiedykolwiek będziecie potrzebować!

Jak działa technologia rebreathera SE7EN+ ?

Wszystkie rebreathery o obiegu zamkniętym wykorzystują tlen, diluent (powietrze/trimix), pętlę oddechową, przeciw-płuca, oraz ustnik do dostarczania gazu oddechowego, scrubber do usuwania dwutlenku węgla z systemu i metodę uzupełniania zmetabolizowanego tlenu. To jest łatwa część gdzie inne rebreathery się zatrzymały, ale technologia Poseidon SE7EN+ naprawdę się zaczyna!

To co sprawia, że Poseidon SE7EN+ jest wyjątkowy to sposób w jaki zarządza gazem w pętli oddechowej. Czujniki tlenu wykrywają PPO2 w pętli oddechowej, a solenoidy automatycznie dodają tlen, gdy jest to wymagane, aby utrzymać odpowiednie PPO2 dla aktualnej głębokości nurka. Nurek na CCR nie potrzebuje regulować wartości PPO2 ani ręcznie utrzymywać wartości zadanej; SE7EN+ robi to wszystko za niego.

Poseidon SE7EN+ jest przykładem technologii w najlepszym wydaniu; podejmując złożony proces i czyniąc go pięknie prostym. Tak prostym, że nurek na SE7EN+ może po prostu cieszyć się nurkowaniem!

Przez cały czas nurkowania technologia bezpieczeństwa firmy Poseidon monitoruje czujniki tlenu, aby upewnić się, że działają bez zarzutu. Poziom gazu w pętli i butlach jest monitorowany, aby upewnić się, że nurek na SE7EN+ ma wystarczającą ilość diluentu, aby dotrzeć na powierzchnię w mało prawdopodobnym sytuacji konieczności "bail-outu" na otwarty obieg. Trzystopniowy system alarmowy ma za zadanie ostrzegać nurka i jego partnera, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Alarmy są dostarczane wizualnie, przez komputer na ręku i inteligentną baterię, dźwiękowo przez baterię i fizycznie, przez ustnik, który wykorzystuje technologię alarmu wibracyjnego DIVA firmy Juergensen Marine.